Klasyczne CV czy Kreatywne?

Można śmiało powiedzieć, że proces rekrutacji jest pewną formą „polowania”. Potencjalni kandydaci na stanowisko pracy są poddawani surowej selekcji według różnorodnych kryteriów. Najtrudniejszą rzeczą dla każdej osoby aplikującej jest właśnie zrozumienie tego, czego wymaga od nas potencjalny pracodawca.

Klasyczne CV najlepszym rozwiązaniem?

Złotym środkiem na odpowiedź w tym przypadku będzie stwierdzenie: „to zależy”. Jeżeli chcesz podjąć się pracy w środowisku biznesowym – między innymi z takich dziedzinach życia jak marketing, zarządzanie, prawo, administracja – pamiętaj o tym, że zachowanie klasycznego stylu i skomponowanie eleganckiego wzoru CV będzie najlepszym rozwiązaniem. Wybór charakteru graficznego Twojego Szablonu CV jest ściśle związany i uzależniony od oferty pracy, na którą chcesz kandydować. Jednakże, nie jest to stała reguła, ponieważ wielokrotnie spotykamy się z sytuacjami, gdzie ryzyko w postaci kreatywnego CV, na przykład w formie Infografiki CV, poskutkowało zdobyciem wymarzonej posady pracy. Tak naprawdę nie ma reguły na to jaki wzór CV jest najlepszy. Wybór uzależniony jest od wielu czynników, które mają swoje plusy i minusy, ale najistotniejsze jest to, aby w Twoim CV Wszystko „grało”.

Infografika CV 

Z pewnością słyszałeś już o takiej formie CV jaką jest Infografika CV. Ta nowa moda przybyła do nas ze Stanów Zjednoczonych, gdzie najnowsze trendy na rynku pracy rozwijają i rozprzestrzeniają się znacznie szybciej niż u nas. Infografika CV to tak naprawdę połączenie informacji z Twojego życiorysu wraz z elementami graficznymi – infografiką. Gdy połączymy te dwa elementy uzyskamy wtedy coś na wzór historii naszego życia, ponieważ możemy tutaj wykorzystać oś czasu, wykresy, gradienty, grafiki umiejętności i wiele innych opcji. Sukcesem dobrej infografiki jest nie przesadzenie z formą CV, aby nie przysłaniała ona treści CV, która jest najważniejsza i świadczy o Tobie. Umiar i kontrolowany rozmach jest bardzo ważny.

Klasyczne CV czy Kreatywne CV?

Jeżeli miałabym dać jednoznaczną odpowiedź, to powiem tak: Niech twoje CV będzie jasne i zwięzłe. Nie zmuszaj potencjalnego pracodawcy, by musiał się męczyć próbując dojść, co w istocie chcesz mu zaprezentować.

 

 

Czytelnicy trafili do wpisu wpisując:

  • CV ze zdjciem wzr

Dodaj komentarz

CommentLuv badge
Więcej pieniędzy = więcej czasu dla Ciebie i Twoich bliskich!     » Sprawdź TERAZ »